Schüco Living 82 MD + AluClip

Okná Schüco LivIng 82 MD vyrábame a ponúkame i vo variante s AL-opláštením zvonku (TopAlu). ALU-clip je možné nalakovať na cca. 300 farieb a konštrukcie potom veľmi pripomínajú celohliníkové výplne otvorov.

Schüco Living 82 MD sú plastové okná so 7-komorovým systémom. Sedem komôr v rámovom profile zaisťuje maximálnu tepelnú izoláciu, a to až na úrovni pasívneho domu, ktorá bola doteraz bez nákladných doplnkových opatrení prakticky nemysliteľná.

S oknami Schüco získate tú najvyššiu kvalitu až do posledného detailu, pretože sú vybavené najnovšou technológiou tesnenia EPDM. Je to je svetová novinka, vyvinutá v spolupráci s firmou SEMPERIT. EPDM tesnenie má lepšiu tvarovú stálosť a dlhšiu životnosť než tesnenia na inej materiálovej báze. Výsledkom sú estetickejšie spoje tesnení v rohoch a ich lepšia tesnosť.

 

Vlastnosti a výhody

  • vylepšený súčiniteľ prestupu tepla rámom od Uf=0,96 W/m2.K (pri pohľadovej šírke profilov 120 mm)
  • väčší presahu rámu a krídla v exteriéri (8 mm), zmena tvaru stredového tesnenia a väčšie funkčné rozsahy u interiérového a exteriérového dorazového tesnenia. Toto má za následok zvýšenú tesnosť okien
  • zvárateľné EPDM tesnenia
  • možnosti tmavošedého základného profilu u obojstrannej laminácie. Najmä u šedých laminácii vyzerá táto farebná varianta veľmi elegantne