Schüco Living Alu Inside 

Inovatívnou technológiou výroby rámov Schüco nastoľuje nové merítka. Na základe novej technológie spájania plastu a hliníka sa podarilo skĺbiť presvedčivo subtílne okenné konštrukcie s najvyššími tepelno-izolačnými vlastnosťami.

Plastové okná SCHÜCO LivIng Alu Inside sa vyrábajú z inovatívneho 7-komorového profilového systému, ktorý dosahuje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti so súčiniteľom prechodu tepla rámom UF až 0,79 W/m2K.. Je to okenný systém, ktorý sa vyznačuje predovšetkým maximálnou energetickou úspornosťou.

 Sedem komôr, masívna stavebná hĺbka profilu a 3 štádia tesnení zabezpečujú okrem vynikajúcej energetickej hospodárnosti i nadštandardnú ochranu pred hlukom. Technológia integrovaných hliníkových výstuží garantuje tvarovú stálosť profilov. U veľkých rozmerov sa statická pevnosť krídiel dá vylepšiť vložením oceľovej výztuhy, resp. zlepením zasklenia s okenným krídlom. Systém SCHÜCO LivIng Alu Inside je plne kompatabilný so systémom SCHÜCO LivIng 82, čo sa týka konštrukcie, prídavných, spojovacích, statických profilov, tesnení a zasklievacích líšt.

Okná SCHÜCO LivIng Alu Inside s tepelno-izolačnými vložkami, osadené zasklením so súčiniteľom prechodu tepla UG=0,6 W/m2K a dištančnými rámikmi SWISSPACER Ultimate, sú vhodné pre zabudovanie do nízkoenergetických a energeticky pasívnych domov (EPD), keďže ako u jedného z mála profilov na trhu sú súčiniteľe prechodu tepla rámu (UF) i okna (Uw) pod hodnotou 0,8 W/m2K. Okenný systém je certifikovaný inštitútom Passivhaus Darmstadt. Okná sú štandardne vybavené celoobvodovým kovaním Siegenia TITAN AF, s alternatívnou kovania SCHÜCO VarioTec, s možnosťou nastavenia prítlaku krídla ku rámu okna, poistkou proti chybnej manipulácii, dvomi hríbikovými uzávermi u otváravo-sklopných krídiel a množstvom ďaľších možností kovania.